Прослава поводом Дана Светог Саве – Житорађа

Бојан Милић, 27.01.2019.године

И ове године је пригодним програмом, достојанствено и како доликује обележен Савиндан. У Основној школи “Топлички хероји” у Житорађи у препуном холу, главне улоге у овом величанственом догађају су имали наши одабрани ученици, који су уз помоћ својих наставника и учитеља спремили и извели пригодан програм поводом школске славе Свети Сава. Наши глумци аматери из драмске секције, рецитатори, хор са божанственим гласовима, наши мали другари из нижих разреда, сви они заједно укомпоновани су у једну целину коју је креирао наш тим на челу са Драгославом Стаменковић, Наташом Недељковић и Светланом Николић. Овај за школу веома важан догађај увеличали су и представници локалне самоуправе Општине Житорађа на челу са председником општине Иваном Станојевићем. Традиционално су додељене Светосавске награде за ликовне и литерарне радове. Награђени ученици су:
Литерарни конкурс – нижи разреди:
1. место Радојковић Нина

Литерарни конкурс – виши разреди:
1. место Ракић Јована
2. место Цекић Ена
2. место Анастасија Илић
3. место Лосић Лела
3. место Димитријевић Селена

Ликовни конкурс – нижи разреди:
1. место Чемерикић Јован
2. место Стаменковић Ђорђе
3. место Куртовски Адиљ

Ликовни конкурс – виши разреди:
1. место Павловић Сара
2. место Крстић Ивона
3. место Митровић Хелена

Директор школе Горан Станојевић је наградио и три ученика која су учествовала на републичком тамичењу.
Награђени ученици за учешће на републичком такмичењу из саобраћаја су Митровић Богдан и Митић Ивона, а за учешће на републичком такмичењу из техничког образовања награђен је Станковић Михајло.