Екошколци – дружина великог срца

Миљана Стојиљковић, 21.11.2023.године

Сада је већ добро позната чињеница да је наша школа део дичне заједнице школа повезаних једном заставом, пројектом ”Еко-школа”. У том пројекту учествујемо и радо и поносно годинама, захваљујући ентузијазму и елану двеју наших професорки хемије – Данијеле Милић и Валентине Ашчетовић. Поред екологије, заштите животне средине као централне сфере интересовања, Екошколци су до сада већ осведочени и као јунаци по уму и срцу једнако, по другарству  као и научноистраживачким подузећима, креативци и као хуманитарци, такође. И ове године као ранијих, Екошколци ђаци дарују међусобно једни друге својим личним драгим имањем – ђачким и дечијим вредностима. Тако је наша школа у Дубову примила пакет од пријатељске ОШ”Раде Додић” из Милутовца. Проф. Валентина Ашчетовић водила је тај догађај уз помоћ својих колега у Дубову. Наши добри ђаци су одабрали прибор и играчке по свом укусу и скупа се захваљујемо и овим путем, како ћемо и пригодном Захвалницом, својој екошколској посестрими из Милутовца. Шаљемо и слике као трајни споменар.