Школе за 21. век

Министарство просвете, науке и технолошког развоја у складу са Меморандумом о разумевању који је потписан 07.02.2019. године са организацијом British Council, ће током наредне три године реализовати Програм ,,Школе за 21. век”. Циљ овог Програма је да подржи развој способности критичког мишљења и вештина решавања проблема и програмирања у току редовних и ваннаставних школских активности.

Предвиђено је учешће предметних наставника: српског језика и књижевности, енглеског језика, информатике, математике или природних наука, друштвених наука и музичке културе који предају ученицима узраста 10-14 година.

Обука за наставнике ће бити реализована од 03. до 05. октобра у просторијама ресторана Олимпик у Прокупљу.

Према броју ученика, из наше школе биће послато 10 наставника на обуку.

Српски језик: Драгослава Стаменковић и Данијела Цветковић

Математика: Биљана Крстић и Марија Спасић